Strona startowa

Platforma wyborcza

partnerzy:

$partner1 ponidzie.tv

Wybierz powiat:

Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemar Sikora - do mieszkańców (video)

Dodał: admin Data: 2018-10-19 08:10:01 (czytane: 1223)

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. W niedzielę 21 października pójdziemy do urn, by wybrać swoich przedstawicieli do samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
Państwa głos jest tutaj bardzo ważny, gdyż wybierając konkretnych ludzi wybieracie jednocześnie swoją przyszłość na najbliższe 5 lat.  To od Państwa zależy, czy będą to lata stracone, czy wykorzystane z pożytkiem dla naszych Małych Ojczyzn. Bo Samorząd to Ojczyzna. To miejsce, gdzie bije serce całego społeczeństwa. Tutaj właśnie zapadają decyzje dotykające bezpośrednio każdego człowieka.

Waldemar_Sikora500.jpg 

Przez minione 8 lat miałem zaszczyt reprezentować Państwa interesy i realizować zadania zmierzające do rozwoju naszego miasta i całej gminy. Robiłem to w oparciu o Państwa opinie, oczekiwania i potrzeby. Pomagali mi w tym radni, sołtysi i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy. Dziś z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wykonując obowiązki gospodarza Miasta i Gminy Busko-Zdrój wykorzystałem wszystkie szanse i możliwości.

Miasto się rozwinęło – co widać na pierwszy rzut oka. Poprzez liczne inwestycje znacznie poprawiła się infrastruktura; jeździmy po lepszych drogach, chodzimy po bezpiecznych chodnikach. Przybyło nam parkingów, co było odwiecznym problemem Buska. Poprzez remonty i modernizacje zadbaliśmy o gminne placówki szkolne, a dzięki budownictwu socjalnemu wyciągamy pomocną dłoń do tych, którzy z różnych przyczyn nie radzą sobie najlepiej.

Nasza młodzież i dzieci mają atrakcyjne miejsca do spędzania wolnego czasu, w kontakcie naturą i świeżym powietrzem. My sami również mamy wiele możliwości do aktywnego wypoczynku i rekreacji.

Przez ostatnie lata wypiękniała część uzdrowiskowa miasta. Kuracjusze, turyści spacerują i relaksują się w miłym otoczeniu, z dala od miejskiego zgiełku, a aktualnie prowadzone inwestycje pozwalają mieć pewność, że będzie tu jeszcze piękniej.

Przez cały czas mojego urzędowania starałem się nie tracić kontaktu z mieszkańcami wsi. Zawsze uważnie słuchałem ich głosów i pomagałem w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Dzięki społecznej aktywności i wielu oddolnym inicjatywom inspirowanym przez samych mieszkańców sołectw, udało nam się zrealizować szereg zadań, które służą i długo jeszcze służyć będą społeczeństwu.


Szanowni Państwo. Ku końcowi zbliża się moja druga kadencja na stanowisku burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Po dokonaniu „analizy zysków i strat” spokojnie stwierdzić mogę, że zrealizowałem niemal sto procent obietnic i deklaracji, z którymi rozpoczynałem moje urzędowanie. Wykonaliśmy mnóstwo prac w oparciu o dofinansowanie z zewnątrz i warto tu dodać, że żaden z napisanych przez gminę wniosków nie został odrzucony.

Mimo tak szeroko zakrojonych inwestycji Jesteśmy jedną z najmniej zadłużonych Gmin w Polsce. Dziś nasze zadłużenie, przy dochodach ponad 146 milionów złotych rocznie stanowi tylko 2% tej kwoty. W planach mamy dalszy rozwój miasta i całej gminy, zgodny z naszymi możliwościami finansowymi i potrzebami mieszkańców.

Jeśli w najbliższą niedzielę raz jeszcze zdecydują się Państwo postawić na moją osobę to z głębi serca deklaruję, że uczynię wszystko, by nie zawieść Państwa zaufania i pokładanych we mnie nadziei. Zacznę od finalizowania już rozpoczętych zadań, a potem razem będziemy zmierzać w kierunku naszego wspólnego dobra, gdzie miasto i gmina Busko-Zdrój będzie idealnym miejscem do spokojnego, dostatniego i bezpiecznego życia, a uzdrowisko stanie się „kurortem marzeń” przyciągającym tysiące gości z całego kraju i spoza jego granic.

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Raz jeszcze zachęcam gorąco do udziału w niedzielnych Wyborach Samorządowych prosząc jednocześnie o poparcie mojej osoby.

Dziękuję Państwu za minione 8 lat i życzę wszelkiej pomyślności na przyszłość.

Z poważaniem
Waldemar Sikora
kandydat na Burmistrza
Miasta i Gminy Busko-ZdrójMateriał wyborczy:
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ.

Zobacz także

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój dziękuje mieszkańcom

Dodane: 2018-11-02 23:29 - czytane (1512)

TAGI:więcej

Polecamy:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Otwarte spotkanie wyborcze KW Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój (video)

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Dobiega końca kampania samorządowa. Podczas ostatnich tygodni nasi kandydaci spotykali...