Strona startowa

Platforma wyborcza

partnerzy:

$partner1 ponidzie.tv

Wybierz powiat:

Konwencja samorządowa 'Porozumienia' (video)

Dodał: milena Data: 2018-10-06 11:05:33 (czytane: 2509)

We wtorek 25 września br. odbyła się konwencja samorządowa Porozumienia z udziałem Wicepremiera Jarosława Gowina - ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, szefa partii politycznej Porozumienie oraz Posła na Sejm RP Michała Cieślaka.
Konwencję poprzedziła konferencja prasowa na skrzyżowaniu ulic St. Batorego i A. Mickiewicza w Busku- Zdroju. Następnie kandydaci wraz z Wicepremierem przeszli ulicami Buska, gdzie  przy wjeździe na oś. Gen. Andersa został posadzony przez Jarosława Gowina Dąb Niepodległości  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konwencja rozpoczęła się o godz. 17.30 w restauracji Grand, gdzie zaprezentowano kandydata do sejmiku województwa świętokrzyskiego, kandydatów na burmistrzów i wójtów, 29 kandydatów do Rady Miejskiej w Busku- Zdroju z KWW Elżbiety Śliwy oraz 27 kandydatów do Rady Powiatu Buskiego z KWW Nasz Powiat.

Podczas konwencji Jarosław Gowin odniósł się m.in. do kwestii dotyczącej poparcia kandydatów przez Zjednoczoną Prawicę. Udzielił rekomendacji w imieniu Porozumienia Pani Elżbiecie Śliwie kandydatce na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój, Panu Maciejowi Gawinowi  kandydatowi  Porozumienia w wyborach do sejmiku wojewódzkiego oraz wszystkim kandydatom na burmistrzów i wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych.

pis093_1.jpg

Warto dodać, iż  w powiecie buskim kandydatką Porozumienia na wójta Pacanowa jest Małgorzata Mierzwa - obecna sołtys Chrzanowa, a o reelekcję będą się ubiegać: Marek Kaczmarek – wójt Tucząp oraz Zbigniew Janik – wójt Gnojna . Z kolei w Wiślicy o fotel burmistrza będzie ubiegał się Jarosław Jaworski – obecny radny powiatowy, natomiast w Stopnicy z rekomendacją PiS kandydatem na burmistrza jest Artur Augustyn.

Wicepremier podkreślił również, że w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, ugrupowanie startuje na wspólnych listach Zjednoczonej Prawicy i Solidarnej Polski. Życzył wszystkim kandydatom wytrwałości i sukcesów w wyborach samorządowych.

Na zakończenie konwencji Pani Elżbieta Śliwa - kandydatka na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój zaprosiła wszystkich mieszkańców na spotkanie w dniu 14 października br. o godz. 15.00 w Restauracji Grand przy ul. Kościuszki 60 w Busku- Zdroju.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z konwencji samorządowej 'Porozumienia'.
Zobacz także

Waldemar Sikora dziękuje wyborcom

Dodane: 2018-11-07 01:43 - czytane (1883)

TAGI:więcej

Polecamy:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego (video)

We wtorek, 25 września w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym zorganizowana została się konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego....