Strona startowa

Platforma wyborcza

partnerzy:

$partner1 ponidzie.tv

Wybierz powiat:

Konwencja samorządowa 'Porozumienia' (video)

Dodał: milena Data: 2018-10-06 11:05:33 (czytane: 1914)

We wtorek 25 września br. odbyła się konwencja samorządowa Porozumienia z udziałem Wicepremiera Jarosława Gowina - ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, szefa partii politycznej Porozumienie oraz Posła na Sejm RP Michała Cieślaka.

SZYDŁOWSKI Jerzy Marek
,

Kandydat na Burmistrza i do Rady Miejskiej w Busku-Zdroju

PIOTROWSKI Kamil Piotr
,

Kandydat do Rady Powiatu w Busku-Zdroju

KOLARZ Jerzy Adam
,

Kandydat do Rady Powiatu w Busku-Zdroju

KRUK Jarosław Roland
,

Kandydat do Rady Miejskiej w Busku-ZdrojuKonwencję poprzedziła konferencja prasowa na skrzyżowaniu ulic St. Batorego i A. Mickiewicza w Busku- Zdroju. Następnie kandydaci wraz z Wicepremierem przeszli ulicami Buska, gdzie  przy wjeździe na oś. Gen. Andersa został posadzony przez Jarosława Gowina Dąb Niepodległości  z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Konwencja rozpoczęła się o godz. 17.30 w restauracji Grand, gdzie zaprezentowano kandydata do sejmiku województwa świętokrzyskiego, kandydatów na burmistrzów i wójtów, 29 kandydatów do Rady Miejskiej w Busku- Zdroju z KWW Elżbiety Śliwy oraz 27 kandydatów do Rady Powiatu Buskiego z KWW Nasz Powiat.

Podczas konwencji Jarosław Gowin odniósł się m.in. do kwestii dotyczącej poparcia kandydatów przez Zjednoczoną Prawicę. Udzielił rekomendacji w imieniu Porozumienia Pani Elżbiecie Śliwie kandydatce na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój, Panu Maciejowi Gawinowi  kandydatowi  Porozumienia w wyborach do sejmiku wojewódzkiego oraz wszystkim kandydatom na burmistrzów i wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych.

pis093_1.jpg

Warto dodać, iż  w powiecie buskim kandydatką Porozumienia na wójta Pacanowa jest Małgorzata Mierzwa - obecna sołtys Chrzanowa, a o reelekcję będą się ubiegać: Marek Kaczmarek – wójt Tucząp oraz Zbigniew Janik – wójt Gnojna . Z kolei w Wiślicy o fotel burmistrza będzie ubiegał się Jarosław Jaworski – obecny radny powiatowy, natomiast w Stopnicy z rekomendacją PiS kandydatem na burmistrza jest Artur Augustyn.

Wicepremier podkreślił również, że w wyborach do sejmiku wojewódzkiego, ugrupowanie startuje na wspólnych listach Zjednoczonej Prawicy i Solidarnej Polski. Życzył wszystkim kandydatom wytrwałości i sukcesów w wyborach samorządowych.

Na zakończenie konwencji Pani Elżbieta Śliwa - kandydatka na burmistrza Miasta i Gminy Busko- Zdrój zaprosiła wszystkich mieszkańców na spotkanie w dniu 14 października br. o godz. 15.00 w Restauracji Grand przy ul. Kościuszki 60 w Busku- Zdroju.

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z konwencji samorządowej 'Porozumienia'.
Zobacz także

Rządowe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich (foto/video)

Dodane: 2018-10-17 20:48 - Komentarze  (1)  czytane (237)

TAGI:Komentarze (14)

Uwaga: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Za wypowiedzi naruszające prawo lub chronione prawem dobra osób trzecich grozi odpowiedzialność karna lub cywilna. IP Twojego komputera: 54.145.83.79

youtube.com/watch?v=rsgZLDj8r6E (2018-10-10 23:40:36)SZOK, SKANDAL, ETC. !!! To powinien każdy obejrzeć! Tak się traktuje w Busku pod rządami Sikory osoby chore, niepełnosprawne...Boże widzisz i nie grzmisz...

(2018-10-10 20:24:11)

Wśród kandydatów do Rady Miasta mamy też dawnego współpracownika bezpieki. Na obwieszczeniu wyborczym czytamy:

,,Woźniak Tadeusz. lat 64, zam. Łagiewniki. Złożył następujące oświadczenie: pracowałem, pełniłem służbę w organach bezpieczeństwa państwa w rozumieniu przepisów powołanej ustawy.,,

Cztery lata temu pan ten kandydował do Rady Miasta jako kandydat Platformy Obywatelskiej i został radnym. Czy nadal jest członkiem PO, tego nie wiem. Rok temu jeszcze był, co wynika z artykułu w prasie. Teraz kandyduje z ramienia Komitetu Gospodarna Gmina Busko-Zdrój.

(2018-10-10 20:15:03)

Znowu ten Gałuszka. Precz z nim!!! Do czego doprowadził buski szpital? Teraz swoje rządy wprowadza w uzdrowisku? Jaki będzie efekt? Czy taki jak w buskim szpitalu? Ludzie, przejrzyjcie na oczy i pogońcie w wyborach całe to zielone towarzystwo!!!

radio.kielce.pl/pl/post-76851 (2018-10-10 16:05:21)

TO DOPIERO SĄ CIEKAWE RZECZY!!! NIECH KAŻDY PRZECZYTA!!! ,,Czy w należącej do marszałka instytucji źle się dzieje?,,

(2018-10-09 09:05:01)

Kamilu czy Twoja przygoda z Ruchem Palikota była tylko małym i nic nieznaczącym epizodem? A możesz napisać kto wtedy razem z Tobą startował z tej samej listy? Czy był to ktoś z najbliższej rodziny plus pani od handlowców w zdroju? Ciekawa i liczna ekipa jak na przypadkowy start. Ciekawe towarzystwo.

Wykańczanie buskiego PKSu (2018-10-08 21:40:46)

Czy buskiego PKSu - spółki skarbu państwa nie wykończył czasem pan Bartosik, który teraz startuje z listy PiSu do Powiatu? Czy osoba która pisała komentarz poniżej czuję się dobrze? Czy nie pamięta że w 2010 roku, kiedy Burmistrzem został Pan Sikora to po PKSie już nie było co przejmować? Czy ta osoba nie pamięta że jednym ze źródeł dochodu PKSu była wyprzedaż wszystkiego, od towarówki po grunty? Zachęcam byłych pracwowników do wypowiedzenia się w tym temacie.

(2018-10-08 14:47:00)


W sobotę 6 października około godziny 17:45 na TVP Info, oglądałem wystąpienie Premiera Mateusza Morawieckiego w Rykach na Lubelszczyźnie. Premier pochwalił burmistrza z PIS-u między innymi za to, że gmina przejęła PKS i dba o niego. Premier dodał, że burmistrz stara się o środki na unowocześnienie taboru, aby był bardziej ekologiczny i takowe otrzyma, o ile dobrze pamiętam, z ministerstwa środowiska. Spójrzmy jednak bliżej, czyli na nasze świętokrzyskie podwórko. Porównajmy jak wygląda Busko, a jak Staszów, na przykładzie PKS-ów. W 2012 roku staszowski PKS przejęła gmina i działa on po dziś dzień. Daje 118 miejsc pracy. Gmina od przejęcia podejmuje rozmaite działania, aby PKS rozwijać, restrukturyzować, dostosowywać do potrzeb i wymagań rynku. Jak sytuacja wygląda w Busku, każdy wie. Jeden z największych PKS-ów w świętokrzyskim, czyli PKS Busko wraz z placówkami w Kazimierzy Wielkiej i Pińczowie zniszczono, a majątek wyprzedano za marne grosze. W czerwcu 2013 roku podjęto decyzję o likwidacji PKS Busko-Zdrój. Przypomnijmy, że Waldemar Sikora zasiada na stołku burmistrza od 2010 roku. Co zrobił by ratować PKS? Co zrobiła wojewoda Pałka-Koruba w tej sprawie? A może Pani Nadprzewodnicząca Justyna Nurek się wypowie w tej materii, wszak pracowała w PKS-ie, a nawet była swego czasu w Radzie Nadzorczej? W Staszowie dało się uratować tą firmę, a w Busku NIE DAŁO SIĘ. Uważam, że PKS Busko powinien zostać przejęty przez gminę Busko i zrestrukturyzowany. Powinno się pozyskać także środki zewnętrzne na ten cel. Należało utrzymać rentowne linie dalekobieżne: Kraków, Warszawę, Łódź, Katowice. Na podmiejskie trasy zakupić ekonomiczne busy. PKS powinien wykonywać także dowozy dzieci do szkół w gminie Busko, a nie tak jak teraz, że gmina zleca to na zewnątrz i daje zarobić prywatnym przewoźnikom, busiarzom, którzy zamiast dawać miejsca pracy młodym ludziom, to zatrudniają samych emerytów. To skandal, że uzdrowiskowe miasto Busko nie ma normalnych, czyli autokarowych połączeń z takimi miastami jak Kielce, Kraków czy Katowice. Pozostają do dyspozycji jedynie ciasne, niekiedy brudne i śmierdzące oraz zdezelowane busiki z maleńkimi bagażnikami. Połączenia kolejowego też Busko nie ma, niestety. Takie mamy efekty rządów W. Sikory i PO-PSL. Warto o tym pamiętać przy urnach wyborczych.


(2018-10-08 14:12:32)

no no no ale eksponowane miejsce na posadzenia drzewa a teraz trzeba kogos do pilnowania bo to taka obok rudera drewniana

Kamil Oliwkiewicz (2018-10-07 19:48:28)

Na moim profilu Facebook może Pan/i przeczytać jakie działania podejmowaliśmy przez ostanie lata. Jak bardzo było niewsmak obecnym władzom, że ktoś pomoaga zwykłym ludziom. Swoje poglądy okreslam jako przede wszyskim patriotyczne. Daleko mi do skrajności każdej z ideologii, czy to lewicowej czy prawicowej. Uważam, że najważniejsze w kandydowaniu do Rady Miejskiej jest podejście do spraw lokalnych, które w ideologiach nie są urzeczywistniane. Ideologie są dla kreacji społeczeństw i postaw. Dla prowadzenia dobrego lokalnego "gospodarstwa" potrzbna jest przedsiębiorczość i zdrowe spojrzenie na potrzeby mieszkańców. Właśnie jako przedsiębiorca a nie urzędnik, chciałbym swoje pomysły i działanie spożytkować także dla mojego miasta. Miasta, w którym żyli moi przodkowie. Nie zwracam uwagi na to, kto jakie wyznaje poglądy, przede wszystkim musi mu jednak zalezeć na losach naszego wspólnego miejsca na ziemi.

no i pięknie: (2018-10-07 16:59:28)

przechrzty są najwierniejsze i zrobią wszystko co im każą. Ale żeby z Palikota/SLD do PIS-u to się nie mieści w pale. Zamiast uczyć w szkole matamatyki, fizyki, chemii to w średniej szkole uczą o szatanach, powiadam średniowiecze.

Kamil Oliwkiewicz członek antyklerykalnej partii Racja (2018-10-07 14:20:27)

Fakty i Mity nr 13(317) 31 III - 6 IV 2006 roku strona 22 zebrania partii Racja - Busko kontakt Kamil Oliwkiewicz. Dla przypomnienia partia Racja to antyklerykalna parta której członkowie przyklejali sie do SLD lub Ruchu Palikota. Od skrajnej lewicy do Zjednoczonej Prawicy. Numer można bez trudu znaleźć w sieci.

* (2018-10-07 14:11:40)

Ale mi to usprawiedliwienie. Błędami i chęciami piekło wybrukowane. Liczy się coś Pan za ten czas zrobił dla miasta i jego mieszkańców. Czy tylko kucał przyczajony kiedy kolejne wybory będą.

Kamil Oliwkiewicz (2018-10-07 09:11:52)

Witam, na wstępie chciałem sprosotwać powyższy komentarz, startowałem z list RP do Sejmu w wyborach w 2011 roku. Nie byłem jednak członkiem tego ugrupowania. Nie ma ludzi, którzy działając nie popełniają błędów.

(2018-10-06 21:53:33)

Panie Oliwkiewicz jest jest Pan bardzo elastyczny od Palikota do Gowina.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Formularz dodawania komentarzy wymaga włączenia obsługi plikow cookies (ciasteczek), zapisywanych
i odczytywanych z Twojego urządzenia - jeśli chcesz dodać komentarz, włącz ciasteczka, odœwież stronę i spróbuj ponownie...


więcej

Polecamy:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Konferencja prasowa z udziałem Wojewody Świętokrzyskiego

Rządowe wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin

Maxfarbex Buskowianka Busko-Zdrój vs AZS UMCS Lublin - Wywiady

Spotkanie z Elżbietą Śliwą kandydatką na Burmistrza Buska-Zdroju

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 973 - konferencja prasowa

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wicepremier Beata Szydło w Busku-Zdroju (foto/video)

Wicepremier Beata Szydło odwiedziła w poniedziałek, 8 października Busko-Zdrój. Spotkała się z mieszkańcami i kuracjuszami w buskim...