Strona startowa

Platforma wyborcza

partnerzy:

$partner1 ponidzie.tv

Wybierz powiat:

List Waldemara Sikory do mieszkańców

Dodał: admin Data: 2018-11-02 22:13:15 (czytane: 2130)

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy. Już w najbliższą niedzielę - 4 listopada odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Zdecydujecie wtedy Państwo o wyborze Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój na kolejne 5 lat.
Przez ostatnie 8 lat, od kiedy po raz pierwszy otrzymałem mandat zaufania, starałem się wypełnić zaciągnięte zobowiązanie, pracując z pełnym zaangażowaniem i determinacją dla dobra wszystkich mieszkańców.  Wszystkie decyzje dotyczące naszego Miasta i Gminy podejmowałem z pełną odpowiedzialnością za budżet, działając racjonalnie i zdroworozsądkowo. Starałem się wsłuchiwać w głos mieszkańców zarówno miasta jak i sołectw tak, aby jak najbardziej spełnić ich oczekiwania i potrzeby.

Waldemar_Sikora500.jpg


Jak Państwo wiecie, w ostatnich latach z powodzeniem zrealizowane zostało wiele projektów na terenie naszego miasta i gminy, takich jak na przykład: kompleksowa rewitalizacja Alei Mickiewicza, rewitalizacja Placu Zwycięstwa, modernizacja Stadionu Miejskiego, budowa Skate Parku i zagospodarowanie terenów rekreacyjnych wokół Stawu Niemieckiego, rewitalizacja „Glinianek”, zagospodarowanie na nowo miejskich terenów zielonych. Te zmiany widać dziś na każdym kroku. Nasze miasto i gmina są czyste, zadbane i piękne. Zarówno mieszkańcy, turyści jak i kuracjusze mogli obserwować przez ostatnie osiem lat zmieniającą się wokół nas przestrzeń miejską. Jednocześnie przeprowadzane były prace związane z poprawą infrastruktury miejskiej – wymieniano i rozbudowywano sieć wodociągową, ciepłowniczą, kanalizacyjną, system odprowadzania wód opadowych, wymieniono oświetlenie uliczne, przeprowadzono modernizację i remonty istniejących dróg i chodników, ale także wytyczono i wykonano wiele nowych ulic, przy których dziś mieszkają już nowi mieszkańcy.

Jako Burmistrz wspierałem i mam nadzieję będę mógł dalej, kontynuować promowanie imprez zarówno tych międzynarodowych jak i tych o zasięgu lokalnym. Mam zamiar kontynuować i rozwijać współpracę z miastami partnerskimi. Pragnę rozwijać a także rozbudować Szkołę Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego, wspierać utalentowaną młodzież i dzieci, poprzez dalszą rozbudowę programu zajęć dodatkowych w Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

Nie zapominam też o seniorach – nadal będę wspomagał działania prowadzone w ramach Klubu Seniora, Uniwersytetu Trzeciego Wieku i inne aktywności płynące ze strony tej grupy naszych mieszkańców.

Z myślą o osobach obłożnie chorych, cierpiących z powodu chorób nowotworowych, będę w dalszym ciągu wspierał działalność już istniejącej placówki Hospicjum w Busku-Zdroju. Naszym celem jest kontynuacja budowy nowego Hospicjum, z pełnym nowoczesnym wyposażeniem, tak by osobom tym zapewnić jak najlepszą i godną opiekę.

Przez cały czas sprawowania urzędu Burmistrza, moim priorytetem był zrównoważony rozwój miasta i terenów wiejskich. Przez cały okres mojej kadencji wsłuchiwałem się w oczekiwania zarówno mieszkańców miasta jak i sołectw. Zawsze byłem i będę otwarty na wszystkie sygnały, co zdaniem mieszkańców należałoby wykonać. Będę nadal kontynuował rozbudowę i modernizację sieci wodociągowych, sieci kanalizacyjnej oraz sieci gazowej na terenach wiejskich.  Pragnę kontynuować utrzymywanie tradycji i kultury naszego regionu poprzez wzmacnianie i promowanie działalności Kół Gospodyń Wiejskich, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz innych organizacji pozarządowych działających w naszych Sołectwach. W Urzędzie Miasta i Gminy którym kieruję, są wnioski i pozwolenia na budowę nowych oraz modernizację istniejących świetlic wiejskich, które planuję zrealizować.

Jako Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój będę kontynuował modernizacje, wszystkich istniejących już Świetlic Wiejskich, a także budowę nowych. Jestem też za dalszą rozbudową placów zabaw na obszarach wiejskich oraz włączeniem Świetlic do programu okresowych zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży koordynowanych przez Buskie Samorządowe Centrum Kultury.

Pragnę również kontynuować wydatkowanie środków finansowych w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz Funduszu Sołeckiego, tak aby mieszkańcy mogli decydować na co w jaki sposób wydatkowane będą środki na realizację ich potrzeb w miejscu zamieszkania.

Miałem zaszczyt i przyjemność przez minione 8 lat reprezentować Państwa, a moje działania były zgodne ze społecznymi oczekiwaniami. Przy wsparciu Rady Miejskiej oraz przy wytężonej pracy Urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy, udało się przeprowadzić wiele zmian, które znacznie poprawiły komfort życia mieszkańców oraz wizerunek miasta i gminy.  Busko rozwinęło się, a dzięki wsparciu z zewnątrz zrealizowaliśmy cały szereg większych lub mniejszych inwestycji, które dziś doskonale służą młodszym i starszym mieszkańcom gminy, a także turystom
i kuracjuszom. Drogi, chodniki, parkingi, oświetlenie uliczne, remonty szkół, budowa mieszkań socjalnych, rewitalizacja uzdrowiskowej części miasta, liczne prace remontowe i budowlane w całej gminie – to, co niegdyś planowałem dziś stało się rzeczywistością. Ogrom wykonanych prac napawa mnie radością i satysfakcją, ale nie zamierzam na tym poprzestać. Przed nami kolejne inwestycje, które jeszcze bardziej rozwiną naszą gminę, a Busko-Zdrój przybliżą do „kurortu marzeń”. Wszystkie zrealizowane w ostatnich latach zadania, z których dzisiaj mogą korzystać mieszkańcy naszej gminy oraz odwiedzający nas goście, zostały zrealizowane przy ogromnym wsparciu ze środków zewnętrznych, bez zbędnego zadłużania gminy. Busko-Zdrój było i nadal jest jedną z najmniej zadłużonych Gmin w Polsce. Obecnie przy 146 milionowym budżecie wynosi ono ok. 2% i z roku na rok jest coraz niższe. Skala wykorzystania środków unijnych i wykonanych w ostatnich latach inwestycji stawia nas w czołówce gmin w całym kraju, co potwierdzają niezależne raporty i wyróżnienia. Znakomita sytuacja Gminy oraz racjonalizacja kosztów jej funkcjonowania sprawiły, że wszelkie działania inwestycyjne odbyły się bez konieczności podnoszenia lokalnych podatków przy jednoczesnej ich stabilizacji. Przy Państwa wsparciu chciałbym dalej kontynuować ten kierunek. 


Szanowni Państwo, dzięki Państwa głosom wygrałem pierwszą turę wyborów uzyskując 48% poparcia, a Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój - wybory do Rady Miejskiej uzyskując większość bezwzględną 12 na 21 mandatów. W ten sposób okazali Państwo poparcie dla naszego programu.  Przed nami druga tura wyborów, podczas której zdecydujecie w jaki sposób i czy zrealizowane zostaną zaplanowane inwestycje.
Aby kontynuować realizację tych zadań, proszę o Państwa głos 4 listopada.
         

Z wyrazami szacunku,
Waldemar Sikora
Kandydat na Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój


Materiał wyborczy:
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ

więcej

Polecamy:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oficjalne wyniki: Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju na kolejną kadencję!

Waldemar Sikora wygrał z Jerzym Szydłowskim II turę wyborów na Burmistrza Buska-Zdroju. Zdobył 6663 głosów - 751 więcej niż kontrkandydat...