Strona startowa

Platforma wyborcza

partnerzy:

$partner1 ponidzie.tv

Wybierz powiat:

Oficjalne wyniki: Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju na kolejną kadencję!

Dodał: milena Data: 2018-11-05 10:14:54 (czytane: 20758)

Waldemar Sikora wygrał z Jerzym Szydłowskim II turę wyborów na Burmistrza Buska-Zdroju. Zdobył 6663 głosów - 751 więcej niż kontrkandydat (5912 głosy).




Zwycięstwem obecnego  Burmistrza - Waldemara Sikory zakończyła się II tura wyborów na Burmistrza Buska-Zdroju. Uzyskał on o 6% więcej głosów niż Jerzy Szydłowski. Będzie to już trzecia kadencja Waldemara Sikory na tym stanowisku. Gratulujemy!

porozumienie_noc_wyborcza01.jpg

Poniżej przedstawiamy geograficzny rozkład głosów na  poszczególnych kandydatów.

Okręg 1, miasto Busko-Zdrój

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 1:
Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Busku-Zdroju (Hala Sportowa), ul. Kusocińskiego 3, Busko-Zdrój.
Liczba mieszkańców: 1468, liczba wyborców: 1272
Tu głosowali:
Osiedle: Kazimierza Pułaskiego
Ulice: Fryderyka Chopina, Janusza Kusocińskiego, Jasna, Kwiatowa, Leszka Kurzei, Mikołaja Kopernika, Młyńska, Promyk, Sady, Siesławska, Tęczowa, Aleksandra Uchnasta, Wieniawskiego, Wincentego Witosa, Wrzosowa, Zachodnia, Zielona, Złota.

1.) SIKORA Waldemar   -  335 (52.43%) - (I tura 336)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 304 (47.57%) - (I tura 247)
ŚLIWA Elżbieta - (I tura 122)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 2:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju, ul. Kościuszki 2a Busko-Zdrój.
Liczba mieszkańców: 1338, liczba wyborców: 1185
Tu głosowali:
Osiedle
: Generała Andersa Ulica: Bohaterów Warszawy

1.) SIKORA Waldemar   - 295 (51.94%) -  (I tura 317)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 273 (48.06%)  - (I tura 173)
ŚLIWA Elżbieta - (I tura 126)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 3:
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Busku-Zdroju, ul. Kościuszki 1 Busko-Zdrój.
Liczba mieszkańców: 1164, liczba wyborców:  1034
Tu głosowali:
Osiedle: Leszka Czarnego, Tadeusza Kościuszki
Ulice: Boczna, Jana Kilińskiego, Plac Zwycięstwa, Pocztowa, Poprzeczna, Tadeusza Kościuszki

1.) SIKORA Waldemar   - 243 (50.52%)- (I tura 263)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 238 (49.48%) - (I tura 162)
 ŚLIWA Elżbieta - (I tura 120)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 4:
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Busku-Zdroju, ul. Korczaka 13 Busko-Zdrój.
Liczba mieszkańców: 1903, liczba wyborców: 1626
Tu głosowali:
Osiedle: Marsz. Józefa Piłsudskiego
Ulice: Batalionów Chłopskich, Elizy Orzeszkowej, Henryka Sienkiewicza, Jana Długosza, Jana Kochanowskiego, Janusza Korczaka, Lakiernicza, Mariana Langiewicza, Marii Dąbrowskiej, Marii Konopnickiej, Mikołaja Reja, Polna, Władysława Broniewskiego

1.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 478 (55.39%)  (I tura 312 )
2.) SIKORA Waldemar   - 385 (44.61%)  (I tura 399)
ŚLIWA Elżbieta  -  (I tura 219)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 5:
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Busku-Zdroju, ul. Wojska Polskiego 31 Busko-Zdrój.
Liczba mieszkańców: 1596, liczba wyborców: 1366
Tu głosowali:
Osiedle:
Legionów Polskich
Ulice: Adolfa Dygasińskiego, Biwakowa, Bolesława Prusa, Działkowicza, Gaik, Leśna, Mikułowicka, Ogrodowa, Podlesie, Ppłk. Srogiego, Różana, Stefana Żeromskiego, Szaniecka, Szmaragdowa, Romana Dmowskiego, Sądowa, Stanisława Staszica, Szarych Szeregów, Wesoła, Władysława Stanisława Reymonta, Wojska Polskiego, Wspólna, Zagrodowa, Zacisze.

1.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 359 (51.95%) - (I tura 281)
2.) SIKORA Waldemar   - 332 (48.05%) - (I tura 324)
ŚLIWA Elżbieta -  (I tura 123)

 

 

Okręg 2, miasto Busko-Zdrój

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 6:
Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku-Zdroju, Aleja Adama Mickiewicza 22 Busko-Zdrój.
Liczba mieszkańców: 1422, liczba wyborców:  1236
Tu głosowali:
Ulice:
1 Maja, Aleja Adama Mickiewicza, Al. Krystyny Jamroz, Bajkowa, Borowinowa, Ceglana, Cyprysowa, Prof. Józefa Wacława Grotta, Jodłowa, Józefa Czernikiewicza, Kolonia Górka, Lawendowa, Leszka Marcińca, Lipowa, Ludwika Waryńskiego, Malinowa, Parkingowa, Parkowa, Przemysłowa, Rehabilitacyjna, Rokosza, Siarczkowa, Skwer Wł. Godzwona, Słoneczna, Solankowa, Sole, Spokojna, Dr Szymona Starkiewicza, Topolowa, Uzdrowiskowa

1.) SIKORA Waldemar  - 275 (50.46%)  - (I tura 265)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 270 (49.54%) - (I tura 231)
ŚLIWA Elżbieta  -  (I tura 119)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 7:
Przychodnia Rejonowa Nr 2 w Busku-Zdroju, os. Sikorskiego 10 Busko-Zdrój
Liczba mieszkańców: 1560, liczba wyborców: 1276
Tu głosowali:
Osiedle:
Gen. Władysława Sikorskiego 4 - 6, 10, 13 - 14, 20 - 25
Ulice: Jabłoniowa, Jaśminowa, Klonowa, Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Morelowa, Orzechowa, Prof. Kazimierza Godłowskiego, Wiosenna

1.) SIKORA Waldemar - 361 (53.88%) - (I tura 355)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 309 (46.12%) - (I tura 203)
ŚLIWA Elżbieta  -  (I tura 154)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 8:
Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Busku-Zdroju, ul. Grotta 3 Busko-Zdrój.
Liczba mieszkańców: 1529, liczba wyborców:  1290
Tu głosowali:
Osiedle:
Gen. Władysława Sikorskiego 1 - 3, 7, 11, 15 - 19
Ulice: Hołdu Pruskiego, Jagiellońska, Kazimierza Wielkiego, Pawia, Sezamkowa, Widuchowska

1.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 300 (52.17%) - (I tura 229)
2.) SIKORA Waldemar - 275  (47.83%) - (I tura 299)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 127)


Obwodowa Komisja Wyborcza nr 9:
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju, os. Orła Białego 17 Busko-Zdrój
Liczba mieszkańców: 1535, liczba wyborców: 1335
Tu głosowali:
Osiedle:
Orła Białego
Ulice: Armii Krajowej, Bohaterów Westerplatte, Cypriana Kamila Norwida, Dr Leopolda Byrkowskiego, Juliusza Słowackiego, Konstantego Miodowicza, Krystyny Jamroz, Ładna, Piekarska, Plac Targowy, Gen. Feliksa Rzewuskiego, Spacerowa, Stanisława Moniuszki, Stefana Batorego, Targowa

1.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 337 (53.49%) - (I tura 239)
2.) SIKORA Waldemar - 293 (46.51%) - (I tura 323)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 137)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 10:
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Busku-Zdroju, ul. Partyzantów 33 Busko-Zdrój
Liczba mieszkańców: 1651, liczba wyborców:  1398
Tu głosowali:
Ulice:
Grunwaldzka, Królowej Jadwigi, Krótka, Łagiewnicka, Mała, Nadole, Niwa, Objazdowa, Partyzantów, Rajskie Ogrody, Rotm. Witolda Pileckiego, Saska, Skałki, Stawowa, Szydłowska, Źródlana.

1.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 479 (59.73%) - (I tura 369)
2.) SIKORA Waldemar   323 (40.27%) - (I tura 323)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 174)

Reklama.


 

Okręg 3, Gmina Busko-Zdrój

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 11:
Zespół Placówek Oświatowych, 240 Szaniec
Liczba mieszkańców: 1790, liczba wyborców:  1508
Tu głosowali:
Sołectwa: Galów, Młyny, Szaniec, Zwierzyniec

1.) SIKORA Waldemar  - 435 (60.75%) - (I tura 400)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 281 (39.25%) - (I tura 163) 
ŚLIWA Elżbieta  - (I tura 247)


Obwodowa Komisja Wyborcza
nr 12:

Niepubliczne Przedszkole Bajkowe Wzgórze, 123 Mikułowice
Liczba mieszkańców: 1582, liczba wyborców:  1300
Tu głosowali:
Sołectwa: Kameduły, Mikułowice, Nowy Folwark

1.) SIKORA Waldemar  - 368 (58.51%) - (I tura 371)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 261 (41.49%) - (I tura 173)
ŚLIWA Elżbieta   -  (I tura  149)


Obwodowa Komisja Wyborcza nr 13:
Świetlica Wiejska, 39a Oleszki
Liczba mieszkańców: 1464, liczba wyborców:  1183
Tu głosowali:
Sołectwa: Kostki Duże, Kostki Małe, Las Winiarski, Oleszki, Wełecz

1.) SIKORA Waldemar  - 419 (72.24%) - (I tura 394)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 161 (27.76%)- (I tura 123)
ŚLIWA Elżbieta  -    (I tura 106)


Obwodowa Komisja Wyborcza nr 14:
Publiczna Szkoła Podstawowa, 140 Siesławice
Liczba mieszkańców: 1402, liczba wyborców:  1160
Tu głosowali:
Sołectwa: Biniątki, Chotelek, Siesławice

1.) SIKORA Waldemar  - 278 (54.09%)  - (I tura 278)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 236 (45.91%)  - (I tura 181)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 155)


Obwodowa Komisja Wyborcza nr 15:
Publiczna Szkoła Podstawowa, ul. Świętokrzyska 9 Zbludowice
Liczba mieszkańców: 1556, liczba wyborców:  1263
Tu głosowali:
Sołectwa: Kawczyce, Wolica, Zbludowice

1.) SIKORA Waldemar  - 322 (51.36%) - (I tura 360)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 305 (48.64%) - (I tura 208)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 190)


Obwodowa Komisja Wyborcza nr 16:
Budynek OSP, ul. Długa 96 Owczary
Liczba mieszkańców:  1108, liczba wyborców:  880
Tu głosowali:
Sołectwa: Owczary, Radzanów

1.) SIKORA Waldemar  - 196 (50.78%) - (I tura 203)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 190 (49.22%) - (I tura 120)
ŚLIWA Elżbieta  - (I tura 121)

 

Okręg 4, Gmina Busko-Zdrój

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 17:
Samorządowe Gimnazjum, 92a Podgaje
Liczba mieszkańców:  966, liczba wyborców:   807
Tu głosowali:
Sołectwa: Elżbiecin, Podgaje, Skorzów, Słabkowice, Służów

1.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 163 (50.78%) - (I tura 120)
2.) SIKORA Waldemar  - 158 (49.22%) - (I tura 203)
ŚLIWA Elżbieta  - (I tura 121)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 18:
Zespół Placówek Oświatowych, 122 Kołaczkowice
Liczba mieszkańców:  1269, liczba wyborców:  1058
Tu głosowali:
Sołectwa: Janina, Kołaczkowice, Palonki, Ruczynów

1.) SIKORA Waldemar  - 267 (58.94%) - (I tura 189)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 186 (41.06%) - (I tura 113)
ŚLIWA Elżbieta  -    (I tura 91)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 19:
Świetlica Wiejska, 76 Widuchowa
Liczba mieszkańców:  1095, liczba wyborców:  898
Tu głosowali:
Sołectwa: Kotki, Widuchowa

1.) SIKORA Waldemar  - 367 (81.37%) - (I tura 341)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 84 (18.63% ) - (I tura 47)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 77)


Obwodowa Komisja Wyborcza nr 20:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, 59 Bronina
Liczba mieszkańców:  1236, liczba wyborców:  898
Tu głosowali:
Sołectwa: Bronina, Łagiewniki, Zbrodzice

1.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 274 (56.03%) - (I tura 154)
2.) SIKORA Waldemar - 215 (43.97%)  - (I tura 219)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 195)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 21:
Klub „Wolna Strefa”, 49 Szczaworyż
Liczba mieszkańców: 1370, liczba wyborców:  1105
Tu głosowali:
Sołectwa: Błoniec, Nowa Wieś, Pęczelice, Skotniki Duże, Skotniki Małe, Szczaworyż, Żerniki Górne

1.) SIKORA Waldemar - 239 (55.32%)  - (I tura 249)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 193 (44.68%) - (I tura 95)
ŚLIWA Elżbieta  -   (I tura 229)

 

Obwodowa Komisja Wyborcza nr 22:
Zespół Placówek Oświatowych, 26 Dobrowoda
Liczba mieszkańców: 1468, liczba wyborców:  1190
Tu głosowali:
Sołectwa: Baranów, Bilczów, Budzyń, Dobrowoda, Gadawa, Olganów

1.) SIKORA Waldemar - 275 (54.78%)  - (I tura296)
2.) SZYDŁOWSKI Jerzy - 227 (45.22%)  -  (I tura117)
ŚLIWA Elżbieta -  (I tura174)

 

Zobacz także

Waldemar Sikora dziękuje wyborcom

Dodane: 2018-11-07 01:43 - czytane (965)

TAGI:



więcej

Polecamy:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

XV Forum Polsko-Rosyjskie w Busku-Zdroju

Smerfny Jubileusz!

Debata z kandydatem na wójta Andrzejem Kozerą w Chrobrzu

Spotkanie przedwyborcze z Andrzejem Kozerą w Złotej

Briefing prasowy w Busku-Zdroju

Samolot SB Lim-2 w Busku-Zdroju

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wyniki wyborów samorządowych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Publikujemy wyniki wyborów samorządowych do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego....