Strona startowa

Platforma wyborcza

partnerzy:

$partner1 ponidzie.tv

Wybierz powiat:

Rekomendacja Radnych Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój dla Waldemara Sikory (video)

Dodał: admin Data: 2018-10-31 02:56:19 (czytane: 3136)

Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Radni Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój wyrażają pełne poparcie dla naszego kandydata na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój Waldemara Sikory. To osoba sprawdzona, uczciwa, rzetelna i odpowiedzialna.
Wszelkie inwestycje, które zostały zapoczątkowane przez obecnego burmistrza są przemyślane i transparentne. Jesteśmy przekonani, że kierunek który obrało Busko-Zdrój przed ośmioma laty jest kierunkiem właściwym, spełniającym oczekiwania zarówno mieszkańców, jak i turystów. 

Z najnowszych danych GUS wynika, że sprzedaż noclegów w regionie buskim w pierwszym półroczu tego roku wynosiła 365 tysięcy. Wyprzedziliśmy m.in. Sopot , Kazimierz , Nałęczów , Lublin czy Toruń. To tylko jeden przykład, który pokazuje jak liczącym miastem uzdrowiskowym staje się Busko-Zdrój. Liczba turystów i kuracjuszy wprost przekłada się na zwiększenie wpływów z lokalnych podatków, wzrost sprzedaży usług uzdrowiskowych i okołouzdrowiskowych, a także zwiększenie miejsc pracy. Obecnie stopa bezrobocia w Busku-Zdroju jest najniższa w województwie i jedna z niższych w kraju. 

Rozwój miasta i gminy oraz realizowane już inwestycje nie byłyby możliwe bez dobrej i rzeczowej współpracy burmistrza z radnymi. Wszelkie obecnie realizowane inwestycje były zawsze pozytywnie opiniowane przez Radę Miejską. Dzięki tej dobrej współpracy możemy dzisiaj cieszyć się z nowych ulic, dróg, parkingów, skwerów i chodników. Ta dobra symbioza zaowocowała m.in. budową Skate Parku, rewitalizacją Al. Mickiewicza, budową nowych terenów rekreacyjnych, świetlic wiejskich, strażnic, wymianą i modernizacją oświetlenia w całej gminie, termomodernizacją budynków, budową instalacji fotowoltaicznych i solarnych na domach prywatnych i obiektach użyteczności publicznej, budową nowych mieszkań socjalnych, modernizacją starego i budową nowego systemu kanalizacji w całej gminie, rozbudową i modernizacją obiektów sportowych w tym stadionu miejskiego. Przed Gminą Busko-Zdrój kolejne inwestycje, część z nich już się rozpoczęła a na większość uzyskano ogromne dofinansowanie środków zewnętrznych sięgające do 60%. Suma tych inwestycji to przeszło 205 mln zł. Są to m.in. rozpoczęta już budowa parku rekreacji "Małpi Gaj" wraz z systemem ścieżek i parkiem linowym, utworzenie inkubatora aktywności społecznej, budowa już zaplanowanych świetlic wiejskich, zakończenie budowy nowych dróg i łączników, budowa nowych ścieżek rowerowych, rewitalizacja części zdrojowej wraz z budową tężni, utworzenie nowych miejsc rekreacyjno-wypoczynkowych, remont zabytkowych budynków w części rewitalizowanej, budowa nowych boisk szkolnych, rozbudowa i doposażenie szkół i przedszkoli. Inwestycje te przygotowywane latami i opiniowane przez komisje rady miejskiej są już w początkowej fazie realizacji. Zaplanowane latami inwestycje to nie magnesy na tablicy, nie można ich przestawić ręką bez konsekwencji. Rezygnacja z nich oznaczać będzie przede wszystkim bezpowrotną utratę otrzymanego dofinansowania. Sprawi to, że pewne już zaplanowane inwestycje mogą nigdy nie powstać.

Wygrane przez Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój wybory do Rady Miejskiej, potwierdzają dobry kierunek jaki obrała Gmina Busko-Zdrój.

Podczas pierwszej tury wyborów samorządowych okazali Państwo wsparcie dla naszych dotychczasowych działań i planów na przyszłość Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Prosimy o poparcie dla naszego kandydata poprzez oddanie głosu 4 listopada w II turze wyborów na Waldemara Sikorę. 

Z poważaniem
Radni Porozumienia Samorządowego Busko-Zdrój

 

Materiał wyborczy:
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE BUSKO-ZDRÓJ

Zobacz także

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Busko-Zdrój dziękuje mieszkańcom

Dodane: 2018-11-02 23:29 - czytane (1608)

TAGI:więcej

Polecamy:

więcej

Kandydaci do sejmiku:

Telewizja

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 2

Powiatowy Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Część 3

Przegląd Kapel Biesiadnych i Weselnych - Występ grupy Skrzydła Kruka

Koncert Konkursowy XII OFP im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju

Koncert Finałowy - XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona

Praktyczna strona edukacji w ZSTiO

Konkursy

Zobacz więcej Dodaj

Promocje

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Oficjalne wyniki: Waldemar Sikora burmistrzem Buska-Zdroju na kolejną kadencję!

Waldemar Sikora wygrał z Jerzym Szydłowskim II turę wyborów na Burmistrza Buska-Zdroju. Zdobył 6663 głosów - 751 więcej niż kontrkandydat...